image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Davet Mektubu Gerektirir Mi?

İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuru dosyasına eklenebilecek ek belgeler vardır. İngiltere Turist Vizesi davet mektubu, bu belgelerden birisidir.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin uzmanlarımız tarafından kendilerine sunulacak olan belge listesinde yer alan belgelerin haricinde başvuru dosyalarına eklemeleri gereken ya da eklemeleri halinde başvurunun sonucunu olumlu yönde etkileyebilecek olan bazı belgeler vardır. Bunlardan İngiltere Turist Vizesi davet mektubu, gönderilen kişinin İngiltere'de nerede, ne amaçla ve ne kadar kalacağını belgelemek ve amacının belirli bir kişiyi ziyaret ya da belirli bir amaca hizmet olduğunu bildirmek için kullanabileceği belgelerden birisidir. Başvuru sahiplerinin İngiltere'ye gidiş amaçlarını, gidiş-dönüş tarihlerini ve ziyaretleri esnasında kalacakları yerleri başvuruları ile bildirmeleri başvurularının başarılı olması açısından önem teşkil eder.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında belgelerin mümkün olan en eksiksiz şekilde hazırlanması ve İngiltere Vize Başvuru Merkezine sunulacak olan başvuru dosyasında eksik ya da yanlış beyanda bulunulmaması esastır. İngiltere vizesi başvuruları zor ve karmaşık başvurulardır ve başvurular en ufak bir eksiklikte ret ile sonuçlanabilmektedirler. Dolayısıyla danışmanlarımız ile irtibata geçerek detaylı bilgi almanız, başvurunuzun başarılı olma olasılığını arttıracaktır. Bu noktada başvuru dosyasına eklenecek bir davet mektubu, başvuru sahibinin İngiliz Konsolosluğuna sunacağı bir beyan niteliğindedir.

Davet mektupları bazı İngiltere vizesi türlerinde teslim edilmesi gereken belgeler arasındadır.  İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ve İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularında, başvurunun doğasına uygun kaynaklardan alınacak davet mektuplarının sunulması gereklidir. Örneğin, İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi alınabilmesi için, İngiltere'de araştırma yapacak akademisyene ilgili akademik kurumdan bir davet mektubu gönderilmiş olmalıdır. Davet mektubu şartı aranmayan vize türlerinde ise davet mektubunun varlığı, kişinin başvurusunun olumlu sonuçlanma olasılığını arttırabilmektedir.

CSS & Co Legal Services 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında profesyonel destek sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetinden yararlanmak ve davet mektupları, vize başvurusu için gerekli belgeler, başvuru süreci ile prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1978 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular