image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturumu Nasıl Alınır?

“İngiltere oturumu nasıl alınır?” sorusunun cevabı başvuru sahibinin kişisel durumuna ve hangi yolu seçerek oturum izni başvurusunda bulunacağına göre değişmektedir.

“İngiltere oturumu nasıl alınır?” sorusunun cevabı olarak iki şekilde oturma izninden bahsetmek mümkün olmaktadır. Bazı İngiltere vizesi türleri, vize sahiplerine vizenin süresine ve türüne bağlı olarak İngiltere’de geçici olarak ikamet hakkı tanımakta, yani geçici oturum izni sunmaktadır. Geçici oturma izni sahipleri belirli koşulları sağlamaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkün olabilmektedir. Bu durumun hangi vize türleri ile mümkün olabileceği hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Sürekli oturum izni alınabilmesinin koşullarından en önemlisi kişilerin başvuru öncesinde belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Çoğu vize türü başvurudan önce İngiltere’de ikamet edilmiş olması gereken süreyi 5 yıl olarak belirlemiş olsa da bu süre sahip olunan vizenin türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahipleri toplamda 4 yıllık bir süre ile İngiltere’de bulunmuş olmaları durumunda sürekli oturum vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Buna karşılık olarak İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Farklı vize türlerinin gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin sürekli oturum izni alabilmek için sağlamaları gereken şartlar arasında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un sınavlarından başarılı olmak durumundadır.

İngiltere’de sürekli oturum izni alabilmek için başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı hakkında web sitemizin ilgili sayfasını inceleyerek veya firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, “İngiltere oturum izni nasıl alınır?” öğrenebilir, sürekli oturum izni başvurularının gereksinimleri, İngiltere vize başvuru işlemleri ve göçmenlik hukuku hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 992 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular