image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Hakkı Nasıl Elde Edilebilir?

İngiltere oturum hakkı elde edilebilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesi gereklidir. CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere’de oturum izinleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum hakkı iki yol ile elde edilebilmektedir. Bunlardan ilki, geçici oturma izni niteliğinde bir İngiltere vizesi sahibi olmaktır. Tüm İngiltere Çalışma/İş Vizesi ve İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri vize sahiplerine İngiltere’de geçici oturum izni sağlamaktadır. Bu kapsamdaki vizelere sahip olan kişiler vizelerinin sınırları dahilinde İngiltere’de ikamet edebilmektedir.

Oturma hakkı aynı zamanda İngiltere’ye süresiz olarak yerleşmek için başvurulabilen sürekli oturma izni ile de elde edilebilmektedir. İngiltere oturum hakkı olarak sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin bazı koşulları sağlıyor olmaları gereklidir. Başvuru sahiplerinin her şeyden önce belirli süreyle İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Bu süre, pek çok vize türü için vize uzatma başvuruları ile birlikte toplamda en az 5 yıl olmakla beraber sahip olunan vize türüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin, İngiltere Yatırımcı Vizesi sahibi bir kişi yaptığı yatırımın miktarına bağlı olarak 2, 3 ya da 5 yıl içerisinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedir. Sürekli oturum izni başvurularında hangi vize türlerinin ne gibi süre gereksinimleri olduğu hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum hakkı elde edebilmek için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken koşullar arasında belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları da yer almaktadır. İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağlamak için başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarına veya Trinity College London’un ilgili sınavına girmek durumundadırlar.

Sürekli oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin girmeleri gereken bir diğer sınav da Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilir veya firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir İngiltere oturma hakkı, sürekli oturma izni başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 942 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular