image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturum Alma Hangi Şartlarda Mümkündür?

İngiltere oturum alma çeşitli yollarla mümkün olabilmektedir. CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek İngiltere’de oturma izinleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum kapsamında incelenebilecek iki tip oturma izninden söz edilebilir. Bunlardan ilki, kişilerin sahip oldukları vize türlerine bağlı olarak ve bu vize türünün izin verdiği sürelerle İngiltere’de ikamet etmesine olanak tanınması durumunda sahip olacakları geçici oturma iznidir. Bazı İngiltere vizesi türleri vize sahiplerine geçici oturma izni sunmaktadır. Bu duruma örnek olarak İngiltere Çalışma/İş Vizesi ve İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri gösterilebilmektedir. Geçici oturma izni sunan vizelerin bazıları belirli şartlar sağlandığı takdirde vize sahiplerine sürekli oturma izni başvurusunda bulunma hakkı sunmaktadır.

İngiltere oturum alma, sürekli oturum izni alınması ile de mümkündür. Sürekli oturum izni başvurularında bulunulabilmesi için sağlanması gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan ilki başvuru sahibinin belirli süreyle İngiltere’de ikamet etmiş olmasıdır. Bu süre çoğu vize türü için en az 5 yıl olarak belirlenmiştir fakat sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Yatırımcı Vizesi sahiplerinin yaptıkları yatırımın miktarına bağlı olarak daha kısa süreler İngiltere’de bulunmaları halinde sürekli oturum izni başvurusu yapabilmeleri mümkündür. Hangi İngiltere vizesi türleri ile sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabileceği ve bu vize türlerinin süre gereksinimleri hakkında firmamız uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de süresiz oturma izni başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlaması gereken İngilizce dil yeterliliği şartı bulunmaktadır. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarına girerek başarılı olmak durumundadır.

Dil gereksiniminin yanı sıra başvuru sahiplerinin girmeleri gereken bir diğer sınav ise Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 948 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular