image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturma ve Çalışma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere oturma ve çalışma izni alınabilmesi için İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinden birisine başvurulması mümkün olduğu gibi izlenebilecek farklı yollar da bulunmaktadır. Oturma ve çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere oturma ve çalışma izni alınabilmesi için iki yoldan bahsedilebilir. Bu yollardan ilki, kişilerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamındaki vizelerden bir tanesine başvurarak İngiltere’de bulunan bir işveren için çalışmaya başlamalarıdır. İngiltere İş Vizesi sahibi olan kişiler çalışmak için İngiltere’ye geleceklerinden dolayı İngiltere’de ikamet etme hakkına da sahip olmaktadırlar. Çoğu İngiltere Çalışma/İş Vizesi türü vize sahiplerine vize uzatma hakkı tanımaktadır. Vize sürelerini 5 yıla kadar uzatabilen kişilerin sürekli oturum izni başvurusunda bulunma hakları bulunmaktadır. Çalışma kapsamlı vize türleri ve bu vizelerin başvuru süreçleri, gereksinimleri ve sundukları haklar ile ilgili her konuda CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma ve çalışma izni aynı zamanda yerleşim kapsamlı vize türlerine başvuru yapılması ile de alınabilmektedir. İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türlerine İngiltere’de sürekli oturma izni ile veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olarak bulunan bağımlı aile üyeleri başvurabilmektedir. Yerleşim kapsamlı vize türlerinin çoğu vize sahiplerine İngiltere’de geçici ikamet izni vermenin yanı sıra çalışma hakkı da tanımaktadır. Bu durumun tek istisnası Çocuklar İçin İngiltere Yerleşim Vizesidir. Bu vize İngiltere’de bulunan kişilerin 18 yaşından küçük çocuklarına verilebilmektedir ve İngiltere’de 16 yaşın altındaki çocukların çalışma hakları bulunmamaktadır. Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türleri, bu türlerin sunduğu haklar, sahip olduğu sınırlamalar ve başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere oturma ve çalışma izni almak, sürekli oturma izni başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1076 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular