image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturma İzni Nasıl Alınır?

“İngiltere oturma izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı için izlenebilecek iki yol vardır; geçici oturum izni ile İngiltere’de ikamet etmek ve sürekli oturma izni başvurusunda bulunmak. Oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

“İngiltere oturma izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı için başvuru sahiplerinin bilmeleri gereken iki yol bulunmaktadır. İngiltere oturma izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin izleyebilecekleri ilk yol geçici oturma izni niteliği taşıyan bir İngiltere vizesi almalarıdır. İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türlerinin tümü ve İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinin çoğu geçici oturum izni niteliği taşımaktadır, yani bu tür vizelere sahip olanların vizenin sunduğu haklar çerçevesinde İngiltere’de ikamet etme hakları bulunmaktadır. Geçici oturma izni niteliği olan İngiltere vizeleri ve bu vize türlerinin başvuru süreçleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturum izni alınabilmesinin diğer yolu ise kişilerin sürekli oturum izni başvurusunda bulunmalarıdır. Sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin karşılamaları gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullardan ilki başvuru sahiplerinin sahip oldukları vize türüne göre değişebilen süreler ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Bu noktada farklı vize türlerinin farklı süre gereksinimleri olabilmektedir. Örneğin, çoğu İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türü vize sahiplerine vize uzatmaları ile birlikte toplamda 5 yıl boyunca bulunmuş olmaları durumunda sürekli oturma izni başvurusunda bulunma hakkı tanımaktadır. Buna karşılık olarak İngiltere Yatırımcı Vizesi sahipleri için bu süre 2, 3 ya da 5 yıl olabilmektedir. Farklı İngiltere vizesi türlerinin süre gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Sürekli oturum izni başvurularında başvuru sahiplerinin karşılamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı mevcuttur. Başvuru sahipleri IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından birisine girerek başarılı olmak veya Trinity College London’un ilgili sınavını geçerek bu şartı sağlamak durumundadırlar.

Başvuru sahiplerinin süresiz oturum izni başvurularında geçmeleri gereken bir diğer sınav da İngiliz kültürü ve İngiltere’deki güncel konularla ilgili soruları içeren Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Sürekli oturum izni başvurularında Life in the UK sınavından başarılı olunduğuna dair belgenin yer alması gerekmektedir. Bu sınav hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, “İngiltere oturma izni nasıl alınır?” öğrenebilir, İngiltere oturum izni, süresiz oturum izni başvuruları ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 997 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular