image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Oturma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere oturma izni alabilmek için başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken çeşitli koşullar mevcuttur. Bu koşulların ne oldukları ve nasıl karşılanabilecekleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma izni başlığı altında kişilerin sahip oldukları vizeler tarafından sunulan ve vize süresi boyunca İngiltere’de ikamet etmelerine izin veren geçici oturma izni ile alınması durumunda kişilere süresiz olarak İngiltere’de bulunma hakkı tanıyan sürekli oturum izni sayılabilmektedir.

Başta İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri olmak üzere bazı İngiltere vizesi türleri kişilere vize süresince İngiltere’de ikamet hakkı tanımaktadır. Bu vizelerin sahipleri geçici oturum iznine sahip olmaktadır. Örneğin, Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi 33 aylık süre ile verilmektedir ve geçici oturuma izni niteliğindedir. Bu vizenin süresi 30 ay olmak üzere uzatılabilmektedir. Uzatmalar ile birlikte toplamda 5 yıl boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olan kişiler ise süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilirler. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize uzatmaları ve uzatma başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma izni olarak süresiz oturum izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı şartlar vardır. Bunlardan ilki, kişinin başvurudan önce belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmasıdır. Pek çok İngiltere vizesi türü bu süreyi en az 5 yıl olarak belirlemekte olsa da farklı vize türlerinin farklı süre gereksinimleri olabilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahiplerinin sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmeleri için İngiltere’de toplamda 10 yıllık bir süre ile bulunmuş olmaları gereklidir. Farklı vize türlerinin sürekli oturum izni başvurusu için gerektirdiği süreler hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere oturma izni alınabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da vardır. Bu şartın sağlanabilmesi için kişilerin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarından başarılı olması gerekmektedir.

İngilizce dil bilgisi şartı için gereken sınavların yanında başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da başarılı olmak durumundadırlar. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili bölümünü ziyaret edebilir veya firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, sürekli oturum izni başvuruları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 958 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular