image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi red sebepleri, kişinin yanlış vize türüne başvuru yapması, başvuru prosedürüne uygun olmayan bir başvurunun yapılmış olması, kişinin akredite edilmemiş bir eğitim kurumuna gitmek üzere başvuru yapması, İngiltere’deki temel masraflarını kendisi ya da sponsorunun karşılayamaması vb. sebeplerdir.

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de eğitim almak üzere başvuru yapılabilen bir başvuru olup gidilecek eğitimin türüne ve süresine göre farklı türlere ayrılmaktadır. Bu başvurular temelde Tier 4 Öğrenci Vizesi, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türlerine ayrılmaktadır. Bu vize türlerinden hangisinin gideceği eğitim programına ve programın süresine daha uygun olduğu hakkında bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de eğitim almak amacıyla başvurulabilen İngiltere öğrenci vizesi başvuruları başvuru prosedürlerine uygun olarak yapılmadığı takdirde başvuru sahipleri vize reddi alabilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi red sebepleri, genel ret sebeplerinin yanı sıra başvuru yapılan vize türüne özgü ret sebepleri de olabilir. Bu sebepler; başvuru prosedürüne uygun olmayan bir başvurunun yapılmış olması, kişinin yanlış vize türüne başvuru yapması, kişinin akredite edilmemiş bir eğitim kurumuna gitmek üzere başvuru yapması, İngiltere’deki temel masraflarını kendisi ya da sponsorunun karşılayamaması, kişinin eğitimi bitince döneceğine dair ikna edici bilgi ve belgelerin dosyada bulunmaması vb. sebeplerdir. Bu tip sebeplerle vize reddi almak istemeyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2960 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular