image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vize Tipleri Nelerdir?

İngiltere öğrenci vize tipleri; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir.

İngiltere öğrenci vizesi yalnızca Birleşik Krallık ülkelerinde (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) eğitim görmek üzere başvuru yapılabilen bir vize başvurusudur. Bu başvurunun gidiş amacı, alınacak eğitim, kalınacak süre vb. kriterlere göre farklı tipleri bulunmaktadır.

İngiltere öğrenci vize tipleri; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesidir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Birleşik Krallık’ta en fazla 6 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi bir eğitime katılabilmek üzere başvurulabilen ziyaret kapsamlı bir öğrenci vizesi türüdür. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ise İngiltere’de bir eğitim kurumunda 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

Ziyaret kapsamlı ve kısa süreli eğitimler için alınan bu vize türlerine ek olarak Tier 4 kategorisi de İngiltere öğrenci vizesi tipleri içerisinde yer alır. Bu kategori ikiye ayrılmaktadır. İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olan 4 ile 17 yaş aralığında bulunan kişiler Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler. Tier 4 kategorisi altında yapılabilen diğer başvuru ise Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusudur. Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha uzun sürelerle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyen başvuru sahipleri Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.  İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 949 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular