image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Öğrenci Vize Reddi Alınırsa Neler Yapılabilir?

İngiltere öğrenci vize reddi alınırsa başvuru yapılmış olan öğrenci vizesi türüne ve vize ret gerekçesine bağlı olarak başvuru sahibi için en uygun itiraz başvurusu CSS Legal uzmanlarınca belirlenecektir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden oluşmaktadır. Bu vize türlerine başvuru prosedürüne uygun olarak başvuru yapılmazsa vize reddi kararı ile karşı karşıya kalınacaktır. İngiltere öğrenci vize reddi alınırsa başvuru yapılmış olan öğrenci vizesi türüne ve vize ret gerekçesine bağlı olarak başvuru sahibi için en uygun itiraz başvurusu CSS Legal uzmanlarınca belirlenecektir.

İngiltere öğrenci vize reddi alan kişilerin itiraz davası (appeal) hakkı bulunmamaktadır. Yalnızca Tier 4 kategorisi altında başvuru yapan öğrencilerin idari itiraz (administrative review) hakkı vardır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusundan vize reddi alanlar ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration) yapabilirler. Ret gerekçesine bağlı olarak Tier 4 vize reddinde de bu başvurunun yapılmasının daha yararlı olacağı durumlar olabilmektedir. Hangi başvurunun durumuna daha uygun olacağını öğrenmek ve itiraz kapsamlı başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Türkiye ile İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda danışmanlık hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 946 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular