image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İş Seyahati Vizesi Nasıl Alınabilir?

İngiltere İş Seyahati Vizesi, diğer adıyla İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi kapsamında bulunan ve vize sahiplerine kısa süreli iş seyahati hakkı tanıyan bir İngiltere vizesidir.

İngiltere İş Seyahati Vizesi ya da İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi kapsamında değerlendirilen ve alındığı takdirde sahibine 6 aydan kısa süre ile ücretli ya da ücretsiz çalışmaması şartıyla toplantı, iş görüşmesi vb. etkinliklere katılma hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, başvuru sahibinin İngiltere’ye gidiş amacının iş ziyaretinde bulunmak olmasıdır. Yani seyahat amacı; toplantı, sempozyum, iş görüşmesi vb. etkinliklere katılmak olmalıdır. İngiltere İş Seyahati Vizesi sahiplerinin İngiltere’de bulundukları süre içerisinde ücretli ya da ücretsiz çalışma hakları bulunmamaktadır. Eğer başvuru amacı İngiltere’de bulunan bir işveren adına çalışmak veya kişinin kendi işini kurması ise başvurunun İngiltere Çalışma/İş Vizesi türlerinden birisine yapılması gerekmektedir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvurularında başvuru dosyasında mutlaka bulunması gereken belgeler arasında kişiyi İngiltere’ye çağıran kurum tarafından gönderilecek olan davet mektubu vardır. Bu davet mektubu başvuru sahibinin seyahat amacının iş ziyareti olduğunu belgeliyor olması açısından önemlidir.

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvurularında ispat edilmesi gereken bir diğer husus ise başvuru sahiplerinin İngiltere seyahatlerinin masraflarını karşılayabilecek imkânlara sahip olduklarıdır. Başvuru sahipleri İngiltere’ye gidiş, İngiltere’de geçirecekleri süre ve özellikle de İngiltere’den çıkış masraflarını eğer kendileri karşılayacak iseler bu hususu maaş bordrosu, tapu belgesi vb. belgelerle ispat etmek durumundadırlar. Eğer başvuru sahiplerinin masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak ise başvuru dosyasına bir sponsorluk belgesi eklemelidir. İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularının gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız uzmanları ile görüşerek İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvuruları, İngiltere vizesi başvuruları, başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 952 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular