image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere ile Türkiye Arasındaki Ankara Antlaşması Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında 1963 yılında imzalanmış olup 1973’te İngiltere’nin Avrupa Birliği’ne girmesinden sonra Birleşik Krallık için geçerli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma hakkını elde edebildiği vize türlerinden biridir.

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması (ECAA/European Community Association Agreement) için gerekli belgeler diğer İngiltere Vize türleri gibi yüksek standartlar yerine bireylerin İngiltere’de kurmak istedikleri işe göre değişen belirli şartları talep etmektedir. Bunlara örnek olarak bireylerin İngilizce dil bilgisi seviyesini belirli bir düzeyde kanıtlama şartının bulunmaması ve başvuru ücretinin olmaması verilebilir. Özellikle İngiltere’de kurulmak istenilen iş için belirli bir süre mesleki deneyim veya eğitim almış olma şartının olmaması da iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarının genellikle İngiltere’yi tercih etmesini sağlamaktadır. 6 Temmuz 2018 yılında birtakım ek değişiklikler Ankara Antlaşmasıyla sürekli oturum almak isteyen bireyler için getirilmiştir. Ankara Antlaşması Vizesiyle sürekli oturum alma niyetinde olan bireyler için getirilen değişikliklere örnek olarak 5 yıl İngiltere’de bulunma şartı, Life in the UK sınavını geçmek ve belirlenmiş bir seviye olmamakla birlikte İngilizce dil bilgisini kanıtlıyor olmak verilebilir. Bu şartların tamamı hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin İngiltere vize türleri ve vize reddine itirazlar konusunda uzmanlarımızla irtibata geçmesi önerilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi türüne başvurup vize alan bireyler öncelikle 1 yıllık vize alarak vize uzatmalarıyla bu 5 yıla tamamlandıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunabiliyor ve 12 ay süreyle İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişiler ise İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan bireyler geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. İngiltere vatandaşlığı ve İngiltere pasaportu başvuru şartlarının tamamı için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması reddi alan bireylerin itiraz davası açma hakkı bulunmayıp idari itiraz hakkı (administrative review) hakkı bulunmaktadır. Ankara Antlaşması Vizesi başvurunun ret nedenleri şunlar olabilmektedir; sahte bilgi ile başvuru yapılması, adli sicil kaydı geçmişindeki suçların neler olduğu ve hüküm giyildiyse bunun süresi, kişisel bilgilerle ilgili eksik veya yanlış beyan verme, bilgi veya belge saklama vs. İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Ankara Antlaşması Vizesi ret gerekçeleri çoğaltılabileceği gibi vize reddi almamak için İngiltere vizesi ve vize retlerine itiraz başvuruları için profesyonel hizmet veren CSS & Co Lega Services uzman danışmanlarından destek alınması önerilmektedir.

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması hakkında güncel haberleri ve detaylı bilgiyi İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek elde edebilirsiniz.İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul’da bulunan ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

İngiltere ile Türkiye arasındaki Ankara Antlaşması başvurusu nasıl yapılır?, Ankara Antlaşması Vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi nereden edinebilirim?, Ankara Antlaşması vizesi başvuru şartları değişiyor mu? gibi sorularınız bulunuyorsa Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla  uzmanlarımıza ulaşarak cevap bulabilir, Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 1093 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular