image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere İçin Çalışma İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere için çalışma izni çeşitli yollarla alınabilmekte olsa da İngiltere’ye gidiş amacı çalışmak olanların İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere için çalışma izni iki şekilde alınabilmektedir. Bunlardan ilki, başvuru amacının İngiltere’de çalışmak olması durumunda yapılabilecek İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusudur. İngiltere İş Vizesi başvuruları kişinin belirli bir işveren için çalışmasına veya (Tier-1 Girişimci Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi vb. vize başvurularında) kendi işini kurmasına olanak tanıyabilmektedir.

İngiltere için çalışma izni almak için izlenebilecek yollardan ikincisi, başvuru sahibinin çalışma izni de sunan bir İngiltere vizesine başvurarak bu vizenin sunduğu çalışma izninden yararlanmasıdır. Örneğin, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi alındığı halde vize sahibine haftada 20 saate kadar çalışma izni verebilmektedir. Fakat İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuruları İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora vb. uzun dönem eğitim programlarına katılım amacıyla yapılmaktadır, yani bu vizeye başvuran kişinin amacı çalışmak değil eğitim görmek olmalıdır.

İngiltere İş Vizesi başvurularında önemli olan unsurlardan birisi, başvurulan vize türünün seçilmesine özen gösterilmesidir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurularında gerekli olabilecek belgeler veya başvuru sahiplerinin sağlaması gereken şartlar başvurulan vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. Bu açıdan başvuru sahiplerinin firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularını gerçekleştirmeleri kişisel durumlarına en uygun başvurunun yapılmasını sağlayabilecektir.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç alınmasının zor olduğu bilinmektedir. İngiltere için çalışma izni almak amacı ile başvuruda bulunabileceğiniz vize türleri, bu vize türlerinin gereksinimleri, kullanım alanları ve vize başvuru süreçleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere için çalışma izni nasıl alınabilir öğrenebilir, vize başvuru işlemleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 972 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular