image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Uzatma Alınması Mümkün Müdür?

İngiltere Evlilik Vizesi uzatma alınması mümkün olabilmektedir. Alınan uzatmanın süresi ile birlikte kişinin toplamda 5 yıl boyunca İngiltere’de bulunması halinde sürekli oturum izni başvurusu yapılabilmekte ve bu başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde uzatma alma gereği ortadan kaldırılabilmektedir.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi kapsamında kişilerin İngiltere’de sürekli oturum izni ile veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olarak yaşamakta olan nişanlıları, eşleri veya partnerleri ile birlikte İngiltere’ye yerleşmek için başvurabilecekleri vizeler de yer almaktadır. İngiltere Evlilik Vizesi olarak ele alınabilecek bu vizeler Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir.

İngiltere Evlilik Vizesi uzatma alınabilen bir vize türüdür. İngiltere Evlilik Vizesi süresi verilen vize türüne göre değişebilmektedir. Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi bu açıdan en kısıtlı süre için verilen evlilik vizesidir. Bu vize 6 ay süreyle verilmektedir ve uzatılabilmesi için bu 6 aylık süre içerisinde yasal birliktelik veya evlilik gerçekleştirilmiş olmalıdır. Evlilik veya yasal birliktelik gerçekleştirilmediği takdirde bu vize türü için uzatma alınması mümkün değildir.

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi alınması durumunda bu durum değişmektedir. Bu vize türleri 33 aylığına verilmektedir. Eğer çift 33 ay boyunca birlikte yaşamaya devam etmiş ise İngiltere’ye gelen kişi vizesini 30 ay süreyle uzatabilmektedir. Vize sahibi toplamda 5 yıl süreyle İngiltere’de bulunur ise sürekli oturum izni başvurusunda bulunması mümkün olmaktadır. Sürekli oturum izni alınması durumunda İngiltere Evlilik Vizesi uzatma alınmasına gerek kalmayacaktır. İngiltere Evlilik Vizesi uzatma başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve sürekli oturum izni başvuruları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere Evlilik Vizesi uzatma başvuruları, İngiltere Evlilik Vizesi, İngiltere vizesi başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 1108 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular