image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Reddi İçin Hangi İtiraz Hakkı Vardır?

İngiltere evlilik vizesi reddi için başvuru sahiplerinin itiraz davası hakkı bulunmaktadır.

İngiltere evlilik vizesi, Birleşik Krallık’a İngiliz vatandaşlığı veya sürekli oturum izni sahibi olan eş/partner ya da nişanlısının yanına yerleşmek isteyen kişilerin başvuru yapabilecekleri bir vize türüdür. Bu vizenin maddi yeterlilik, İngilizce dil bilgisini gösteren sınav belgesi (IELTS, Trinity College London) gibi şartlarının vize almak için sağlanabilmesi gerekir. Bu şartları sağlayamayan, eksik ya da hatalı başvuru yapan kişiler vize reddi almaktadır.

İngiltere evlilik vizesi reddi alan başvuru sahiplerinin ise itiraz davası hakkı bulunmaktadır. Bu hak başvuru sonuçlandıktan sonra 28 gün içerisinde kullanılmalıdır. Bu itiraz hakkında İngiltere İçişleri Bakanlığının ve İngiltere Konsolosluğunun bazı kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde dava açılarak olumsuz olan sonuç eğer vize reddine itiraz gerekçeleriniz başvurunuzu inceleyecek olan hâkim haklı, ikna edici ve inandırıcı görülürse olumluya çevrilebilmektedir. 

Bazı İngiltere evlilik/yerleşim vizesi başvurularında başvuru sahibinin durumuna da bağlı olmakla birlikte itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapılabilir. Başvuru sahipleri kendileri için itiraz davası mı yoksa itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu mu yapılmasının daha yararlı olacağı ve sonucu tersine çevirme ihtimalinin daha yüksek olduğu hakkında CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 964 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular