image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Kaç Yıl Süre İle Verilir?

“İngiltere Evlilik Vizesi kaç yıl süre ile verilir?” sorusunun cevabı sahip olunan vizeye göre değişebilmektedir. İngiltere Evlilik Vizesi süreleri hakkında firmamız uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi, başvuru sahiplerinin İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olarak bulunan kişilerin aile üyeleri tarafından başvurulabilen bir İngiltere vizesidir. İngiltere Evlilik Vizesi olarak bu vize türünün evlilik ve yasal birliktelikler ile ilgili durumları kapsayan alt türleri olan Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi sayılabilmektedir.

“İngiltere Evlilik Vizesi kaç yıl süre ile verilir?” sorusunun cevabı sahip olunan vize türüne göre değişmektedir. Bu vize türleri arasından Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, alındığı takdirde 6 aylık süre ile verilebilmektedir. Geçici oturum izni niteliğinde olan bu vize nişanlı çifte İngiltere’de birleştikten sonra evlenmeleri durumunda uzatılabilmektedir. Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi uzatma başvurularının yapılabilmesi için yasal birlikteliğin ya da evliliğin gerçekleşmiş olması şartı aranmaktadır.

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi alınması durumunda bu süre farklıdır. Bu iki vize türünün alınması durumunda “İngiltere Evlilik Vizesi kaç yıl süre ile verilir?” sorusunun cevabı ilk verildiğinde 33 aydır. Eğer vize kapsamındaki çift 33 aylık süre boyunca birlikte yaşamaya devam ettiler ise uzatma başvurusunda bulunmaları mümkündür. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde İngiltere Evlilik Vizesi süresi 30 ay süreyle uzatılabilecektir. Uzatmalar ile birlikte kişinin İngiltere’de bulunduğu toplam süre 5 yıla ulaştığı takdirde sürekli oturum izni başvurusunda bulunmak mümkün olabilmektedir. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek vize süreleri ve uzatma başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile irtibata geçebilir, İngiltere Evlilik Vizesi süresi, vize süreleri, vize uzatma başvuruları, İngiltere vizeleri, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 1420 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular