image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi Almak İçin Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında yer alan vizelerin alınabilmeleri için sağlanması gereken şartların ne oldukları konusunda detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında yer alan vizeler İngiltere'de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı ile bulunan kişilerin nişanlılarının, eşlerinin veya partnerlerinin İngiltere'ye gelerek yanlarına yerleşebilmesi için başvurabilecekleri İngiltere vizeleridir.  İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında sayılabilecek vizeler Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesidir.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında ispat edilmesi gereken ve ispat edilmesi oldukça zor olan unsur çiftin birlikteliklerinin gerçek olduğudur. Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında evlilik cüzdanının kendisinin ve gerekli ise tercümesinin başvuru dosyasında bulunması gerekir. Nişanlı Çiftler için Yerleşim Vizesi alınması durumunda vize sahibinin İngiltere'ye giriş yapmasından sonra nişanlı çiftin 6 ay içerisinde evlenmesi gerekmektedir. Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim Vizesi başvurularında birlikteliğin gerçek olduğunun ispatlanabilmesi için ortak faturalar, kişilerden ilişkinin gerçek olduğunu anlatan referans yazıları vb. belgeler başvuruda sunulabilmektedir. Birlikteliklerin ispat edilmesi oldukça zordur. Başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek birlikteliklerinin nasıl ve hangi belgelerle ispatlanabileceği konusunda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirler.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında İngiltere’de bulunan kişilerin sağlaması gereken maddi yeterlilik ve başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce dil bilgisi şartı da bulunmaktadır. Maddi yeterliliğin sağlanabilmesi için İngiltere'de bulunan kişinin yıllık en az £ 18.600,00 gelir sahibi olması veya en az £ 62.500.00 miktarında birikim sahibi olduğunu belgelemesi gerekmektedir. İngilizce dil bilgisi şartının sağlanabilmesi için ise başvuru sahibinin İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları için oluşturulmuş olan IELTS Life Skills sınavına girilerek en az A1 seviyesinde İngilizce bildiğini ispatlaması gerekmektedir. İngiltere Evlilik Vizesi başvurularının gereksinimleri ve şartları hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri danışmanlık hizmetleri vermektedir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak uzmanlarımızla irtibata geçebilir, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1104 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular