image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Vizesi A1 Sınavı Nedir?

İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı olarak IELTS Life Skills sınavından bahsedilmesi mümkündür. Bu sınavlar başvuru sahiplerinin İngiltere Evlilik Vizesi alabilmeleri için gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartını sağlamak için kullanılmaktadırlar.

İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında yer alan vizeler İngiltere'de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı sahibi olan kişilerin partnerlerini, nişanlılarını veya eşlerini İngiltere'ye getirebilmeleri için başvurulabilen bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Evlilik Vizesi kapsamında yer alan vizeler Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesidir.

İngiltere Evlilik Vizesi başvurularında başvurunun başarılı olabilmesi için sağlanması gereken birtakım şartlar vardır. Bu şartlardan birisi başvuru sahiplerinin en az A1 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olmalarıdır. İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı 2015 öncesinde IELTS, TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan herhangi bir sınav anlamına gelmekteydi ve bu sınavlardan birine girilmesi başvuru sahibinin İngilizce dil bilgisi yeterliliğini kanıtlayabilmesi açısından gerekliydi. 2015'te yapılmış olan bir düzenleme ile bu husus değişmiştir ve yerleşim vizesi başvurularında IELTS Life Skills sınavına girilmesi zorunlu hale getirilmiştir. Başvuru sahiplerinin vizenin şartlarını sağlayabilmek için bu sınava girmeleri gerekmektedir.

IELTS Life Skills sınavının sonuçları puan bazlı değildir, yani sınava giren birisi yalnızca "başarılı" ya da "başarısız" sonuç alabilmektedir. Başarısız olan adayların sınava tekrar girme hakları bulunmaktadır. Başarılı olan adaylar ise 2 yıl boyunca aynı seviyeden tekrar sınava girememektedir. Başarılı olunması durumunda kişinin A1 seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olduğu belgelenmiş olmaktadır.

İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı veya IELTS Life Skills sınavı, vize başvurularında sağlanması gereken şartlar ve bu şartların sağlandığının hangi belgelerle ispat edilebileceği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere Evlilik Vizesi A1 sınavı/IELTS Life Skills sınavı, İngiltere Evlilik Vizesi başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1788 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular