image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Evlilik Oturum İzni Nasıl Alınabilir?

İngiltere evlilik oturum izni, başlangıçta geçici oturum izni olarak alınabilmekte ve zaman içerisinde belirli şartların sağlanması halinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunmak mümkün olabilmektedir.

İngiltere evlilik oturum izni alınabilmesi için kişilerin İngiltere Yerleşim Vizesi kategorisine dahil vize türleri içerisinden Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi, Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birisine başvurmaları gerekmektedir.

Evli Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi ve Evli Olmayan Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi 33 ay süre ile verilmektedir. Bu sürenin sonunda çiftin birlikte yaşamaya devam ediyor olması durumunda vize uzatma başvurusu yapılması mümkün olmaktadır. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanır ise sahip olunan vize 30 aylık süre ile uzatılmaktadır. Uzatma başvuruları ile beraber toplam 5 yıl İngiltere’de kalmış olan çiftin sürekli oturum izni başvurusunda bulunması mümkün olmaktadır. Sürekli oturum izni alınması durumunda çiftin vize uzatmasına gerek olmadan süresiz olarak İngiltere’de ikamet etmesi mümkün olmaktadır.

Nişanlı Çiftler İçin İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında bu durum farklıdır. Bu vize türü 6 aylık süre ile verilmektedir ve geçici oturum izni niteliğindedir. Bu süre nişanlı çifte İngiltere’ye yerleştikten sonra evlenmeleri veya yasal birliktelik gerçekleştirmeleri için verilir ve uzatılması mümkün değildir. İngiltere evlilik oturum izni sağlanması evlilik veya yasal birliktelik gerçekleştiği takdirde mümkün olabilmektedir. Evlilik yolu ile elde edilebilen vize türlerinin uzatma başvuruları ve bu vizeler ile oturum izni alınabilmesi için gerekenler hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere evlilik oturum izni alınması, İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi türleri, İngiltere vizeleri, vize başvuruları, sürekli oturum izni başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1043 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular