image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Dil Okulu Çalışma İzni Sağlar Mı?

İngiltere dil okulu çalışma izni sağlayabilen bir eğitim programı çeşidi olmamakla birlikte, İngiltere’de eğitim gören kişilerin çalışması Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile mümkün olabilmektedir.

İngiltere vizesi, vize sahiplerinin Birleşik Krallık’a gidiş amaçlarına bağlı olarak farklı kategorilere ayrılmıştır. Bu türlerden İngiltere Öğrenci Vizesi vize sahiplerinin Birleşik Krallık’ta eğitim programlarına katılmasına olanak tanımaktadır. CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek İngiltere vizesi türleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvurulacak İngiltere Öğrenci Vizesi türü alınması amaçlanan eğitim programının içeriğine ve süresine göre değişebilmektedir. 1 yıl içerisinde toplam 6 aydan kısa sürecek eğitim programları için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine, 6 ay ila 11 ay süren dil eğitimi programları için ise İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesine başvurulması gerekmektedir. Fakat bu vize türleri sahiplerine çalışma izni sunmamaktadırlar. İngiltere dil okulu çalışma izni sağlayabilen bir eğitim programı çeşidi değildir. 

Alındığı takdirde vize sahiplerine yarı zamanlı olarak çalışma hakkı sunan tek İngiltere Öğrenci Vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. Vize sahiplerine lisans altı seviyede eğitim görmeleri durumunda haftada 10 saate kadar, lisans ve üstü (yüksek lisans, doktora vb.) seviyelerde eğitim görmeleri durumunda ise haftada 20 saate kadar çalışma izni verilmektedir. Tier-4 Öğrenci Vizesi sahiplerinin tam zamanlı olarak çalışma hakları bulunmamaktadır. Bu noktada göz önünde bulundurulması gereken husus, bu vize türünün sahiplerinin dil eğitimi görüyor olmaları durumunda çalışma izinlerinin olmayacağıdır. İngiltere dil okulu çalışma izni sağlamamaktadır. Firmamız uzmanları ile irtibata geçerek Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin özellikleri, kullanım alanı ve sınırlamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir, İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin sınırlamaları, İngiltere vizesi başvuru işlemleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 2811 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular