image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Dil Kursu Çalışma İzni Sağlayabilir Mi?

İngiltere dil kursu çalışma izni sağlayamamaktadır, fakat İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerinin yarı zamanlı çalışma izinleri bulunabilmektedir.

İngiltere vizesi İngiltere’ye seyahat amacına bağlı olarak pek çok türe ayrılmaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi, alındığı halde sahiplerine İngiltere’de eğitim programlarına katılma hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

Katılınacak eğitim programının süresine bağlı olarak başvurulması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türü değişmektedir. 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan kısa süren eğitim programlarına katılmak için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine, 6 ay ila 11 ay süreyle dil okuluna gidilebilmesi içinse İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesine başvurulması gerekmektedir. İki vize türü de sadece eğitim programlarına katılım amacı ile verilebilmektedir, yani bu vizelerin verilmesi durumunda vize sahiplerinin çalışma izinleri bulunmamaktadır. Yani İngiltere dil kursu çalışma izni sağlayamamaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, bu vizelerin kapsamları ve sınırlamaları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim görmek amaçlı verildiği halde vize sahibine çalışma izni de sunan tek İngiltere Öğrenci Vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. Bu öğrenci vizesi türü sahiplerine yarı zamanlı olarak çalışma hakkı sağlayabilmektedir. Vize sahipleri eğer lisans altı seviyede eğitim görüyorlar ise haftada 10 saate kadar, lisans ve üstü seviyede eğitim görüyorlar ise haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, Tier-4 Öğrenci Vizesi sahiplerinin tam zamanlı çalışma haklarının bulunmadığıdır. Bununla beraber, bu vizenin sağladığı çalışma hakkı aynı vize kapsamında dil eğitimi gören kişilere sunulmamaktadır, yani İngiltere dil kursu çalışma izni sağlayabilen bir eğitim programı çeşidi değildir. Tier-4 Öğrenci Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere dil kursu çalışma izni, İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin sunduğu haklar, İngiltere İş Vizesi başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 862 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular