image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çifte Vatandaşlık Şartları Nelerdir, Nasıl Sağlanır?

İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunan bireylerin başka bir ülke vatandaşlığı İngiliz makamlarınca tanınmaktadır. İngiltere çifte vatandaşlık şartları, İngiltere vatandaşlığı başvurusunda gerekli olan şartlarla aynı olmakla birlikte vatandaşlık başvuruları karmaşık yapıda olduğu için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık şartları, başvuru sahibinin İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamasına göre değişmektedir. İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler için şu şekilde sıralanabilir: iyi karakterli olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlardan en az B1 düzeyinde sonuç almış olmak, son 12 aydır 90 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak. İngiltere vatandaşı ile evli olan kişiler için başvuru şartları; evliliğinin gerçek olduğunu kanıtlayabiliyor olmak, başvuru tarihinde hala evli olmak, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olmak, son 3 yıldır göçmenlik kurallarını ihlal etmemiş olmak vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen ve İngiltere çifte vatandaşlık şartlarını öğrenmek isteyen bireyler CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabileceklerdir.

İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen bireyler internetteki çeşitli forum, sözlük gibi sayfalardaki eksik, hatalı ve güncelliğini yitirmiş başvuru bilgilerini kullanması sebebiyle ret alma ihtimalini artırmaktadır. İngiltere çifte vatandaşlık sahibi olmak isteyen bireyler başvurularında profesyonel danışmanlık alarak başvurunun büyük oranda olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. İngiliz vatandaşlığı için tekrar başvuru yapması gereken ve tekrar aynı masraflarda bulunması gereken başvuru sahipleri için bu süreç oldukça meşakkatli olacaktır. Bunun önüne geçmek ve vatandaşlık başvurusunu alabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçip profesyonel danışmanlık alınması önerilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememektedir. Vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığının, İngiltere vatandaşlığına başvuran bireylerin başka bir ülkenin vatandaşlığını taşımasına izin vermesiyle bireyler çifte vatandaşlık (dual citizenship) sahibi olabilmekte ve İngiliz vatandaşı olup başka bir ülkenin vatandaşlığına başvuracak bireyler için herhangi bir yasal engel bulunmamaktadır. Bazı ülkeler çifte vatandaşlığı kabul etmemekte ve bireylerin vatandaşlık statüsünü başka bir ülkenin vatandaşlığına geçtiği anda otomatik olarak kaldırmaktadır. Bunun için kendi ülkenizin vatandaşlık statüsü ve hakları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere çifte vatandaşlık şartlarını sağlayan ve başvuruda bulunmak isteyen bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabileceklerdir. İngiltere vatandaşlık şartlarından birini veya birkaçını sağlamayan bireyler İngiltere çifte vatandaşlık başvuru reddi alma ihtimalini artıracak ve yeniden başvuru yapmaları gerekecektir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar ve İngiltere çifte vatandaşlık şartları hakkında tüm sorularınız için CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek yanıt bulabilir, İngiltere vatandaşlık başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 718 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular