image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Cifte Vatandaslik Alma Şartları Nelerdir?

İngiltere cifte vatandaslik almak mümkün olmakla birlikte başvuru sahiplerinin bazı şartları sağlaması gerekmektedir.

İngiltere cifte vatandaslik almak isteyen bireyler İngiltere’nin vatandaşlık başvurusu yapan bireylerin diğer ülke vatandaşlığını yasal olarak tanıdığını, çifte vatandaş olunmasına izin verdiğini bilmelidir. Çifte vatandaşlık başvurusu diye bir kategori yoktur ama İngiliz vatandaşı olmak diğer vatandaşlıklara sahip olunamayacağı anlamına gelmemektedir. İngiliz vatandaşı olma şartları standart olmakla birlikte Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireylerin başvuru belgeleri kişisel şartlarına göre değişebilmektedir.

İngiltere cifte vatandaslik için başvuruda bulunacak bireyler, başvuru formunu gerçek bilgiler ile doldurarak başvuru ücretini yatırmalıdır. Başvuru ücretini yatırmayan bireylerin başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. İngiltere cifte vatandaslik başvurusunda bulunan İngiliz vatandaşı bireyle evli olan kişilerin; adli sicil kaydının temiz olması, iyi karakterli olması, son 3 yıldır İngiltere’de yaşıyor olması, son 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yaşıyor olması ve bu süre zarfında 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırlarına çıkmamış olması gibi şartları taşıyor olması beklenmektedir. Her başvuru sahibi İngiltere’de hayatını sürmesine olanak sağlayacak olan İngilizce bilgisini İngiltere makamlarınca tanınan sınavlardan biri (IELTS, Trinty College London vb.) ile kanıtlamalıdır. En az B1 seviyesinde olması gereken dil belgesi bu evraklar arasında bulunmalıdır. İngiltere vatandaşlık başvuruları için gerekli olan evrakların neler olabileceği konusunda CSS Legal uzmanlarına danışılması önerilmektedir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngiltere cifte vatandaslik başvurusunda bulunmak isteyenler neler yapabilir, İngiltere vatandaşlık başvurusu için gerekli belgeler nelerdir gibi sorulara yanıt arıyorsanız CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, çifte vatandaş olmak üzere başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

 

Bu sayfa 782 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular