image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürer?

“İngiltere Çalışma Vizesi ne kadar sürer?” sorusunun cevabı İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranı, başvuruda kullanılan servisler vb. etmenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi, verildiği takdirde sahiplerine Birleşik Krallık içerisinde çalışma izni veren bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde de olduğu gibi İngiltere Çalışma/İş Vizesinin alım süresi çeşitli etmenlere bağlıdır.

CSS Legal aracılığı ile yapılan İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurularında uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgelerin derlenmesi, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretinin ödenmesinden sonra başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Uzmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevudan önce tamamlanacak olan başvuru dosyası başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından incelenmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerince teslim edilir.

Başvuru sürecinin alacağı süre başvuru dosyasının içeriğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. “İngiltere Çalışma Vizesi ne kadar sürer?” sorusunun cevabı başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından değerlendirmenin alacağı süredir. İngiliz Konsolosluğunun vize değerlendirme süresi ortalama 3 haftadır fakat bu süre sabit değildir, yani başvurular daha kısa sürede sonuçlanabilecekleri gibi daha uzun sürede de sonuçlanabilmektedirler. Başvuruların daha uzun ya da daha kısa sürede sonuçlanması başvurunun başarılı ya da başarısız olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Değerlendirme süresi İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlıdır.

İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında eğer başvuru sahibi istiyor ya da ihtiyaç duyuyor ise kullanılabilecek öncelikli/hızlandırılmış servisler vardır. Öncelikli servisler başvuruların daha hızlı şekilde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedirler. Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruları 5 iş günü içerisinde, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde sonuçlandırabilmektedir. Öncelikli servislerin kullanımı ve vize değerlendirme süreleri hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, “İngiltere Çalışma Vizesi kaç gün sürer?” öğrenebilir, İngiltere vizesi, vize başvuruları, göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 1253 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular