image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Şartları Nelerdir?

İngiltere çalışma izni şartları sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Bu şartlar hakkında CSS Legal uzmanlarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere çalışma izni şartları sahip olunan İngiltere vizesi türüne ve bu vize türünün vize sahiplerine sunduğu haklara göre değişebilmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi alınması durumunda vize sahiplerinin belirli bir işveren için çalışma hakkı bulunmaktadır. Çoğu İngiltere İş Vizesi başvurusunda başvurunun tamamlanabilmesi için İngiltere’deki işveren tarafından çıkartılabilen Sponsorluk Sertifikasına (CoS-Certificate of Sponsorship) ihtiyaç duyulmaktadır. İş vizesi sahipleri yalnızca bu sertifikayı çıkartan işveren için çalışabilmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, İngiltere İş Vizesi türlerinin kişinin çalışabileceği iş dallarını kısıtlayabilecek olmasıdır. Örneğin, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi sahipleri yalnızca bu vizenin kapsamına giren 5 alt kategoriye ait iş dallarında çalışabilmektedirler. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri, bu vize türlerinin kullanım alanları ve sınırlamaları hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de çalışma izni alınması çalışma izni de sunan bir vize türünün alınması ile de mümkün olabilmektedir. Çalışma izni de sunan vize türlerine örnek olarak Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gösterilebilir. İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora vb. eğitim programlarına katılmak isteyen kişiler bu vize türüne başvurabilmektedir. Tier-4 Öğrenci Vizesi sahiplerinin yarı zamanlı olarak çalışma izinleri bulunmaktadır. Diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinde vize sahiplerine böyle bir hak tanınmamıştır. Vize sahiplerine çalışma izni sağlayabilen bu ve benzeri vizelerin verilmesinde birincil amaçları kişinin çalışması olmayacağından İngiltere’ye çalışmak için gitmek isteyenlerin İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilir, İngiltere vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere çalışma izni şartları ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 974 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular