image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Çalışma İzni Ankara Antlaşması Kapsamında Nasıl Alınabilir?

İngiltere Çalışma İzni Ankara Antlaşması kapsamında elde edilebilmektedir. Ankara Antlaşması kapsamında kişilere sunulan haklar hakkında uzmanlarımız ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi Birleşik Krallık içerisinde kendi işini yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması Vizesi alındığı takdirde kişilerin İngiltere’de sadece çalışma değil, toplamda alabilecekleri 4 yıllık geçici vizenin sonunda sürekli oturum hakkı da tanıyabilmektedir.

İngiltere Çalışma İzni Ankara Antlaşması kapsamında iki şekilde alınabilmektedir. Bunlardan ilki Ankara Antlaşması Çalışan Vizesidir. Bu vize türüne İngiltere’de bir işverenin bünyesinde en az 1 yıl boyunca sürekli olarak ve aynı pozisyonda çalışmış kişiler başvurabilmektedirler. Çalışma izni tanıyan evlilik vizesi, öğrenci vizesi gibi vize türleri ile çalışma hayatına başlanılıp, 1 yıllık süre tamamlandıktan sonra Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi türüne geçiş yapılabilmesi mümkündür. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, başvurunun yapılabilmesi için kişinin tam zamanlı olarak çalışıyor olması gerektiğidir. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvuru ön koşulları hakkında firmamız uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma İzni Ankara Antlaşması kapsamında Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi ile de alınabilmektedir. İş Kurma Vizesi, Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmayı amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilebilmektedir. Çalışan vizesinin tersine, Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesine başvurulabilmesi için başvuru sahibinin sağlaması gereken çeşitli ve çalışan vizesine nazaran daha fazla şart bulunmaktadır. Bunlardan ilki mevzubahis işin serbest meslek sınıfına girmesidir, yani bu vize türü ile İngiltere’de çalışmak isteyenler başka bir işveren altında çalışamazlar. Bununla beraber başvuru sahibinin sağladığını kanıtlaması gerekenler arasında kurulacak iş için gerekli sermayeye sahip olması, ruhsat gerektiren iş dalları için gerekli ruhsatlara sahip olunması, kişinin devlet yardımlarına muhtaç olmayacağını kanıtlaması vb. şartlar bulunmaktadır. Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi gereksinimleri ve şartları hakkında CSS Legal ile görüşerek detaylı bilgi almanız mümkündür.

Ankara Antlaşması Vizesi sahiplerine oldukça geniş haklar sunması ile beraber başvuru süreci oldukça karmaşık ve başvurularından olumlu sonuç alması oldukça zor bir vize türüdür. CSS Legal uzmanları ile görüşerek firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız, başvurularınızın başarılı olma ihtimalini olabildiğince yükseltmek açısından yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de çalışma izni, Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Bu sayfa 925 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular