image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ankara Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

İngiltere Ankara Konsolosluğu vize başvurusu kabul etme yetkisine sahip değildir. Türkiye’den yapılan vize başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.

İngiltere Ankara Konsolosluğu veya İngiltere Büyükelçiliği Ankara’dan veya Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunan diğer illerden (İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Gaziantep) yapılan vize başvurularını kabul etme veya değerlendirme yetkilerine sahip değildir. Vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna verilmiştir.

İngiltere Ankara Konsolosluğu vize başvuruları ile ilgileniyor olsaydı dahi doğrudan İngiltere temsilciliği birimlerine müracaat edilerek vize başvurusu yapılması, vize başvuru randevularının alınması vb. işlemlerin yapılması mümkün olmamaktadır. Vize başvuru randevuları başvuru dosyasının oluşturulabilmesi için gerekli belgeler toplandıktan, belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyasına eklendikten, varsa gerekli vize ücretleri ödendikten ve başvuru formu doldurulduktan sonra alınabilirler. Başvuru randevuları İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumunun (UK Visas & Immigration) web sitesi üzerinden alınırlar. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahipleri ile iletişime geçerek başvuru randevusunu alacaklardır. Oluşturulacak başvuru dosyaları bu randevunun gün ve saatinden önce hazır olmalıdırlar. Vize başvurunuzu firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde uzmanlarımız gerekli belgelerin tam bir listesini sunacaklar ve başvuru prosedürü hakkında bilgilendirmede bulunacaklardır.

Başvuru dosyaları tamamlanmalarının ardından başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğrafları ve parmak izleri) ile birlikte başvuru sahipleri tarafından İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilirler. Tamamlanan başvurular İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek bu temsilcilik biriminde değerlendirmeye alınırlar, yani Ankara’dan yapılan vize başvurularının İngiltere Ankara Konsolosluğu tarafından değerlendirilmesi söz konusu olmamaktadır. Vize başvurularının gereksinimleri ve başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile görüşebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizeleri, vize başvuru süreçleri, göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 910 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular