image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Red Durumunda Ne Yapılabilir?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi red durumunda başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapabilmeleri mümkündür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, sürekli oturum izni ya da İngiltere vatandaşlığı ile İngiltere’de bulunan kişilerin birinci dereceden akrabalarının başvurabildiği ve verildiği takdirde İngiltere’ye akraba ziyareti amaçlı, kısa süreli seyahat hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi red durumunda kişilerin itiraz etme hakkı bulunmamasına karşın itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (reconsideration application) ile sonucu tersine çevirebilmek mümkün olabilmektedir. Başvurunun vize reddi ile sonuçlanması durumunda başvuru sahibinin mahkemeye başvurarak itiraz davası (appeal) açmak ya da idari itiraz (administrative review) hakları bulunmamaktadır. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları ise vize reddi alan başvuru dosyasının tekrar ve daha detaylı bir şekilde hazırlanarak tekrar sunulması ile yapılabilmektedir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularının nasıl yapıldıkları ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor başvurulardır ve vize memurları eğer başvuru sahibinin şartlarının başvurunun niteliği ile uyuşmadığı sonucuna varırlarsa vize reddi verebilmektedirler. Örneğin, işinden yıllık izin kullanarak seyahat edeceğini beyan eden bir kişinin İngiltere’de kalacağı süreyi 4 ay olarak göstermesi makul olmayacağından yapılacak başvuru olumsuz sonuçlanacaktır. Bu açıdan vize başvuruları, başvuruların gereksinimleri, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında gerekli olan belgeler ve ispat edilmesi gereken hususlar konusunda CSS Legal’in danışmanlık hizmetlerinden yararlanmanız, başvurularınızın mümkün olan en iyi şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi red durumu ile karşılaşmamak için başvuru dosyasının titizlikle hazırlanması ve gerekli prosedürlerin özenle takip edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin gerekli belgeleri sunarak başvuru amacının aile ziyareti olduğunu, 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre İngiltere’de bulunmayacağını, İngiltere seyahati boyunca devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacağını ve yaptığı başvurunun kişisel durumu göz önüne alındığında makul olduğunu ispat etmesi gerekmektedir. Bu durumda gerekli olabilecek belgeler hakkında firmamız uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi red alınması durumunda yapılabilecekler, itiraz hakları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1398 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular