image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vizesi Reddi Alınırsa Ne Yapılabilir?

İngiliz vizesi reddi alan başvuru sahipleri eğer ki bulunuyorsa itiraz haklarını kullanabilirler.

İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahipleri başvuru yaptıkları vizenin şartlarını yeterli ölçüde sağlıyorlarsa vize alabilecekleri gibi sağlayamadıklarında vize reddi ve daha birçok olumsuz sonuçla karşı karşıya kalabilirler. Vize reddi eğer yalan beyan gibi bir gerekçe ile alınmışsa başvuru sahipleri buna ek olarak İngiltere vizesine başvuru yasağı da alabilirler. Vize reddi alınması hem vize harcı geri ödenmeyeceği için maddi kayba hem de gelecek başvurular için olumsuz göçmenlik geçmişi oluşturulmasına neden olacaktır.

İngiliz vizesi reddi alan başvuru sahipleri eğer ki bulunuyorsa itiraz haklarını kullanabilirler. Başvuru sahibine vizesi sonuçlanınca sonuç olumlu olursa pasaportu, olumsuz olursa ret mektubu gönderilmektedir. Vize reddi alanlara gönderilen ret mektubunda kişinin herhangi bir itiraz hakkına sahip olup olmadığı ve bu hakkı ne kadar sürede kullanacağı bildirilmektedir. Vize türlerine göre farklılık gösteren bu itiraz hakları temelde ikiye ayrılmaktadır. Bu haklar; idari itiraz ve itiraz davasıdır. Bu haklara ek olarak itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu da yapabilir. Bu başvurulardan hangisini yapmasının kendisi için daha avantajlı olacağına dair bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik uzmanları ile irtibata geçerek itiraz başvurularını profesyonel destek alarak gerçekleştirebilirler. 

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiliz vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 925 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular