image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığına Geçme Şartları Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları arasında başvuruda bulunacak kişinin başvuru öncesinde belirli süre boyunca İngiltere’de yasal olarak ikamet etmiş olması, belirli seviyenin üstünde İngilizce bilgisine sahip olması vb. şartlar sayılabilmektedir. İngiliz vatandaşlığı başvurularının gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları arasında bulunan ilk şart başvuruda bulunacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmalarıdır. 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiliz Vatandaşlığı alınması bazı durumlarda mümkün olabilmektedir, fakat bu tür başvuruların kendilerine özgü şartları bulunmaktadır. Bu tür başvurular hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları arasında başvuruda bulunacak kişinin İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de 5 yıl boyunca ikamet etmiş olması yer almaktadır. Bu süreye vizenin veriliş süresi kendi başına izin vermediği takdirde vize uzatma başvuruları ile ulaşmak mümkün olabilmektedir. 5 yıllık süre içerisinde İngiltere’de ikamet etmiş kişiler sürekli oturum izni almaları halinde iznin alınmasından sonraki 12 ay içerisinde İngiliz vatandaşlığına geçme başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu süreler içerisinde başvuru sahiplerinin uzun süreler ile İngiltere dışında bulunmamış olmaları gerekmektedir. Vatandaşlık başvurularının süre gereksinimleri ve başvurularda sağlanması gereken koşullar hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması şarttır. Başvuruda bulunacak olan kişiler aynı zamanda göçmenlik ile ilgili herhangi bir suç işlememiş ve son 10 yılda İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) herhangi bir yalan beyanda bulunmamış olmalıdırlar.

İngiliz vatandaşlığına geçme şartları arasında başvuru sahiplerinin belirli seviyede İngilizce dil bilgisi sahibi olmaları şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri, IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarında veya Trinity College London’un ilgili sınavlarından birinde başarılı olarak bu şartı sağlayabilmektedir.

Vatandaşlık başvurularında başvuru sahiplerinin mutlaka geçmeleri gereken bir diğer sınav ise İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü hakkında sorulardan oluşan Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Life in the UK sınavından başarılı olunmadığı takdirde vatandaşlık başvurusu yapılamaz. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiliz vatandaşlığı başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 992 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular