image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandasligina Basvuru Şartları 16 Yaş Altındaki Bireyler için Nelerdir?

İngiliz vatandasligina basvuru şartları 16 yaşındaki bireyler farklılaşmakla birlikte ingiltere vatandaşı olması için başvurulan çocuğun ebeveynlerinin ingiliz vatandaşı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.

İngiliz vatandaşlarının çocukları, Birleşik Krallık sınırları dışında bir ülkede doğmuş olsa bile doğuştan İngiliz vatandaşı olmaktadır. Ancak çocuk Birleşik Krallık dışında yaşayacak ise 16 yaşına kadar İngiltere vatandasligina basvurusu yapılmalıdır.

İngiliz vatandasligina basvurusu yapılacak olan bireyin ebeveynlerinin de (anne ve baba) İngiliz vatandaşı olması gereklidir. Bu vatandaşlığın başvurusu yapılacak olan bireyin doğumundan önce verilmiş olması çok önemlidir. İngiliz vatandasligina basvurusu yapılacak olan çocuğun ebeveynlerinden birinin İngiliz vatandaşı olması da bu başvuruya olanak sağlamaktadır. İngiltere vatandaşlığına sonradan geçmiş olan bireylerin de çocukları İngiliz vatandaşı olarak doğacaktır. Ancak yine bu vatandaşlığın çocuğun doğumundan önce verilmiş veya doğuştan olması gereklidir. İngiliz vatandasligina basvuru yapan çocuğun anne ve babasının evli veya birlikte yaşıyor olması gerekli değildir. Önemli olan iki ebeveynin de İngiliz vatandasligina basvuru için onay (muvafakatname) veriyor olmasıdır.

İngiltere vatandaşlığı alan bireyler İngiliz pasaportu sahibi olacak, İngiltere’deki sosyal yardım ve sağlık sisteminden yararlanabilecek, 18 yaşından sonra ek bir izne gerek kalmadan istediği işte çalışabilecek, istediği yerde eğitim alabilecektir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık kanunu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşlık sınav soruları neler olabilir, Life in the UK sınavı hakkında nereden bilgi edinebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 798 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular