image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Yemini Nedir?

İngiliz vatandaşlığı yemini, İngiltere vatandaşlık başvuru prosedürlerini adım adım uygulayan, başvuru için gerekli şartları sağlayarak değerlendirme sürecinin sonunda onay alan bireyler için en geç 90 gün içinde düzenlenmesi gereken bir yemin törenidir.

İngiliz vatandaşlığı yemini, bireylerin İngiltere vatandaşlık başvuru formunu gerçeğe uygun bilgilerle doldurup, başvuru ücretini yatırıp, CSS Legal uzmanları tarafından temin edilecek olan gerekli belgeler listesini eksiksiz tamamlayarak başvuru dosyasına koyduktan sonra biyometrik bilgiler ile 2018 yılının Kasım ayında açılmış olan İngiltere’deki Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılacak olan başvurusunun olumlu sonuçlanmasından sonra 3 ay içinde yapılması gereklidir. İngiliz vatandaşlığı yemini, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından bireylere gönderilen davet mektubunun (invitation letter) ellerine ulaşmasını takiben 90 gün içinde yapılması gereken törendir. İngiliz vatandaşlığı yemin törenine geçerli bir sebep olmadan katılmayan veya yemin töreni günü alıp törenine gelmeyen bireylerin vatandaşlık başvuruları iptal edilir ve kişiler tekrar başvuru yapmak zorunda kalabilir.

Vatandaşlık başvuruları bir hak olmadığı için başvurunun reddi durumunda bireyler vize retlerine itiraz gibi bir süreç başlatamayacaktır. Başvurularını yenilemesi gereken bireylerin onay alması halinde İngiliz vatandaşlığı yemini etmesinden sonra vatandaşlık belgesini alabilecektir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngiltere vatandaşlığı yemini içeriği nedir, yemin töreni nasıl düzenlenir, İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır konusunda sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 2192 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular