image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Şartları İngiliz Vatandaşı İle Evli Olmayan Bireyler İçin Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı şartları, İngiliz vatandaşı bir kadın veya erkekle evli olmayan bireyler için farklılık göstermektedir. Bu şartlar hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

Sonradan başvuru yapılarak alınan İngiltere vatandaşlığı, başvuru sahibine İngiltere’de doğarak vatandaşlık alan bireyler gibi istediği okula gitme, istediği işte çalışma gibi hakları ve devletin koyduğu yükümlülüklere uyma zorunluluğu vermektedir. İngiltere vatandaşı olmanın çeşitli yolları vardır. İngiltere vatandaşı olmak isteyen bireylerin başvuru şartları İngiltere vatandaşı bir bireyle evlenmiş olup olmamasına göre değişmektedir.

İngiliz vatandaşlığı şartları İngiliz vatandaşı ile evli olmayan bireyler için şu şekilde sıralanabilir; 18 yaşından büyük olmak, iyi karakterli olmak, adli sicil kaydının temiz olması, İngiltere’de yaşamını sürdürebilecek kadar İngilizce bilgisine sahip olmak ve bunu İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği kabul edilen sınavlarla -en az B1 seviyesinde olmak kaydıyla- kanıtlamak, son 12 aydır 90 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak.

İngiliz vatandaşlığı şartları sağlamayan bireylerin başvuruları reddedilecektir. İngiltere vatandaşlığı için tekrar başvuru yapması gereken ve tekrar aynı masraflarda bulunması gereken başvuru sahipleri için bu süreç oldukça zor olacaktır. Bunun önüne geçmek ve vatandaşlık başvurusunu alabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçip profesyonel danışmanlık alınması önerilmektedir.

İngiliz vatandaşlığı şartlarını sağlayan bireyler İngiltere vatandaşı olmak için Kasım 2018 tarihinden itibaren başvuru sahipleri, vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Vatandaşlık şartlarından biri veya birkaçını sağlamayan bireyler vatandaşlık başvuru reddi alacak ve yeniden evraklarını toparlayıp veya şartların tümünü sağladıktan sonra aynı masrafları harcayarak başvuru yapabileceklerdir. Ancak bu başvuru sahiplerinin maddi sıkıntılar ve manevi zorluklar yaşamasına sebep olacaktır. Bu yüzden İngiltere vatandaşlığı başvurularında CSS Legal uzmanlarından destek alan bireyler için uzmanlarımız, başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek başvurunun olumlu sonuçlanmama ihtimallerini tespit edip ortadan kaldırarak vatandaşlık alma ihtimalini artırmaktadır.

İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusunu kapsayan Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu için de aynı şartların sağlanması gereklidir.

2006 yılından beri CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda detaylı bilgi almak isteyen bireyler linke tıklayabilir veya göçmenlik hukuku konusunda uzman CSS Legal uzman danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vize ve Vatandaşlık Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilir.

Bu sayfa 772 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular