image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı İçin Sağlanması Gereken Şartlar Nelerdir?

İngiliz vatandaşlığı için sağlanması gereken şartlar arasında başvuru öncesinde belirli süre için sürekli oturum izni ile İngiltere’de ikamet edilmiş olması, İngilizce dil bilgisi yeterliliği gibi şartlar sayılabilmektedir. Vatandaşlık başvurularında sağlanması gereken şartlar hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı için sağlanması gereken ilk koşul başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. 18 yaşın altındaki başvuru sahipleri bazı durumlarda vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedirler. 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiliz Vatandaşlığı hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı için sağlanması gereken şartlar arasında başvuru öncesinde belirli süre ve statü ile İngiltere’de ikamet etmiş olmak yer almaktadır. Başvuru sahiplerinin başvurudan önce en az 5 yıl süreyle bir İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte başvuru sahiplerinin vatandaşlık başvurusundan önce en az 12 aylık süre boyunca sürekli oturum izni sahibi olması gerekmektedir. Başvuru sahipleri 5 yıllık ikamet süresi boyunca 450 günden fazla ve vatandaşlık başvurusundan önceki son 12 ay içerisinde 90 günden fazla İngiltere dışında bulunamazlar. İngiliz vatandaşlığı başvurularında sağlanması gereken şartlar hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiliz vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin sabıkaları olmamalıdır. Sabıka kaydı temiz olan kişilerin aynı zamanda İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) son 10 yıl içerisinde yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmaları şarttır.

İngiliz vatandaşlığı için sağlanması gereken şartlar arasında İngilizce yeterlilik şartı da bulunmaktadır. İngilizce yeterliliğin sağlanabilmesi için başvuru sahiplerinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarında veya Trinity College London’un ilgili sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

Vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahipleri Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek zorundadırlar. Bu sınav geçilmediği takdirde başvuru yapılamamaktadır. Life in the UK sınavı hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, Türkiye'de ve İngiltere'de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 882 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular