image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu Vize Ücretleri Ne Kadardır?

İngiliz Konsolosluğu vize ücretleri, döviz kuruna bağlı olarak değişmekle birlikte başvuru yapılacak İngiltere vizesi türünün niteliği, sağladığı haklar gibi kriterlere göre de farklılaşmaktadır.

İngiltere vizesine başvuracak olan firmamız müşterileri başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercüme edilip, ilgili formların doldurulup, ilgili harç ve ödemelerin yapılmasının ardından, öncelikli servis gibi bir başvuru servisine ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Türkiye’de başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Bursa ve Antalya’da bulunmaktadır. Türkiye’den yapılan vize başvuruları yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezleri tarafından kabul edilip değerlendirilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz İngiltere vizesi başvuru prosedürü işlemlerinin en önemlilerinden biri vize harç ve ödemelerinin yapılmasıdır. İngiliz Konsolosluğu vize ücretleri, döviz kuruna bağlı olarak değişmekle birlikte başvuru yapılacak vize türünün niteliği, sağladığı haklar gibi kriterlere göre de farklılaşmaktadır. Örneğin, kısa süreli ziyaret izni veren İngiltere ziyaretçi vizesi türleri ile oturum izni veren İngiltere yerleşim vizesi türlerinin gerek veriliş süresi gerekse de niteliği birbirinden oldukça farklıdır.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1150 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular