image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Konsolosluğu Şikayet için Telefon Numarası Nedir?

İngiliz Konsolosluğu şikayet için telefon numarası bulunmamakta olup konsolosluğa, İçişleri Bakanlığına ya da İngiltere göçmenlik mahkemesine yalnızca itiraz başvurusu yapılabilir.

İngiliz Konsolosluğu şikayet için telefon numarası ya da bir mail adresi bulunmamakta olup sahip olunan itiraz hakkına bağlı olarak konsolosluğa, İçişleri Bakanlığına ya da İngiltere göçmenlik mahkemesine itiraz başvurusu yapılabilir. Vize reddi alan kişilerin yapabileceği itiraz başvuruları; itiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration) olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

İtiraz davası (appeal), tam kapsamlı itiraz hakkı olup İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilmektedir. İdari itiraz (administrative review), başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye yapılabilen bir itiraz başvurusudur. Bu itiraz türünde başvurunun reddinin tekrar incelenmesi, İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğuna, İngiltere içinden yapılan başvurularda ise İçişleri Bakanlığına başvurarak istenebilir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration) ise İngiltere dışından yapılan başvurularda İngiltere Konsolosluğunun, İngiltere’den yapılan başvurularda da İngiltere İç İşleri Bakanlığının kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği bir itiraz başvurusudur.

İtiraz davası, idari itiraz, yeniden değerlendirilme başvurusunu gönderilen ret mektubundaki süreler içerisinde kullanacak olan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltebilecekleri bir başvuru yapabilirler. Bu başvurular hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1152 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular