image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Çifte Vatandaşlık Hakkı Var Mıdır?

İngiliz çifte vatandaşlık almak isteyen bireyler; direk olarak başvurabilecekleri böyle bir kategori olmadığını, İngiltere makamlarının çifte vatandaşlığa engel olacak herhangi bir yasa koymadığını ve İngiltere’nin bireylerin diğer vatandaşlıklarını yasal olarak tanıdığını bilmelidir.

İngiliz çifte vatandaşlık almak isteyen ve bu konuda araştırma yapan bireyler internetteki çeşitli forum, sözlük gibi sayfalardaki eksik veya güncelliğini yitirmiş başvuru bilgilerini kullanması sebebiyle ret alma ihtimalini artırmaktadır. Birleşik Krallık başvurusunda bulunacak bireylerin İngiltere çifte vatandaşlık başvurusuna başvuru yapmasına gerek yoktur. Çifte vatandaşlık diye bir kategori olmamakla birlikte Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusunda bulunan bireyin başka bir ülke vatandaşı olması konusunda olumsuz bir yasa veya başka bir ülkenin vatandaşlığına başvuracak bir İngiltere vatandaşına herhangi bir yasal engel koymamıştır. Bazı ülkeler çifte vatandaşlığı kabul etmemekte, başka bir ülke vatandaşlığına başvuran bireylerin vatandaşlık statüsünü otomatik olarak kaldırmaktadır. Bunun için bireyler kendi ülkesinin vatandaşlık statüsünün değişip değişmediği konusunda detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Eğer ülkeniz, İngiltere vatandaşlığı aldıktan sonra vatandaşlık statünüzü kaldırmıyorsa o ülke içinde yine vatandaş olarak görevlerinizi yerine getirmeye devam edersiniz. İngiltere çifte vatandaşlık bir hak olmaması sebebiyle Birleşik Krallık başvurusu reddi alındığında itiraz edilememektedir. Vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gereklidir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngiltere çifte vatandaşlık nasıl alınır, İngiltere vatandaşlık başvurusu yapabilmek için neler gereklidir gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS Legal uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

 

Bu sayfa 780 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular