image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Yunanistan İçin Geçerli Midir?

Ankara Antlaşması (ECAA), 1963’te Avrupa Birliği ülkeleriyle imzalanmış ve İngiltere’nin 1973’te birliğe girmesiyle kabul etmek durumunda kaldığı bir sözleşme olup günümüzde Ankara Antlaşması Yunanistan için geçerli değildir.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ve dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu sözleşmenin hükümleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına taraf ülkelerde iş kurma izni vermektedir. Bu anlaşma kapsamında iş kurmak günümüzdeki vize türlerinin zor şartlarından daha rahat sağlanabilen şartlara sahip olması bakımından başvuru sahiplerine pek çok avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında ilerleyen süreçte sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb. hakları kazanmaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır.

Ankara Antlaşması (ECAA), İngiltere’nin 1973’te birliğe girmesiyle kabul etmek durumunda kaldığı bir sözleşme olup günümüzde yalnızca İngiltere’de bu anlaşma kapsamında iş kurulabilmekte Yunanistan’da bu kapsamda iş kurulamamaktadır. Yani Ankara Antlaşması Yunanistan için geçerli değildir.

İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla iletişime geçebilirler. Firmamız uzmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti olabilir, bu sayede olumlu sonuç alma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2547 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular