image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Uzatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Antlaşması uzatma başvurusu, Ankara Antlaşması Vizesine yaptığı ilk başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere verilen 1 yıllık vize süresi bitince İngiltere’den yapılabilmektedir.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapan kişilerin başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde 1 yıllık vize verilmektedir. İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi ile bulunuyorken verilen 1 yıllık geçici oturum iznini kapsayan vize süresi bitmeden uzatma başvurusu yapılabilmektedir. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni veren bu vize İngiltere’den uzatılabilen bir vizedir.  Bu başvuru sonucu 3 yıla kadar geçici oturum izni alınabilmektedir. Ancak başvuru sahibinin şartları tam sağlayamaması durumunda 3 yılın altında da vize süresi verilebilir. Yani bu uzatma başvurusu sonucunda 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl gibi bir süre de verilebilmektedir.

İngiltere’de sürekli oturum izni alana kadar Ankara Antlaşması başvuru sahiplerinin Ankara Antlaşması uzatma başvurusu yapması gerekir. İngiltere’de toplamda 4 yıl bu vize kapsamında bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu yapabilmektedir. Bu izni alan kişiler 1 yıl sonra ve Birleşik Krallık’ta toplamda 5 yıl bulunduktan sonra İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilecektir. Bu sayede çifte vatandaşlık sahibi olma şansı elde edilebilirler.

Ankara Antlaşması ilk başvuru, Ankara Antlaşması uzatma başvurusu/başvuruları, sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı başvuruları ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Firmamız uzmanları tüm bu başvurularda başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1112 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular