image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Önemi Kısaca Nedir?

Ankara Antlaşması önemi kısaca bahsedecek olursak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına diğer çalışma vizesi kategorilerinin şartlarına göre karşılaması çok daha kolay şartlar sağlamasıdır.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında dönemin AB ülkeleri ve Türkiye arasında imzalanmıştır. İngiltere ise 1973 yılında birliğe girmesiyle birlikte bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına AB ülkelerinde iş kurma konusunda kolaylıklar sağlamakta, ilerleyen süreçte ise kısa sürelerde sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı hakkı kazanabilmeyi sağlamaktadır. Sözleşmenin ilkelerine göre sözleşmenin imzalandığı gün geçerli olan kurallar bugün hala uygulanmaktadır.

Ankara Antlaşması önemi kısaca bahsedecek olursak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına diğer çalışma vizesi kategorilerinin şartlarına göre karşılaması çok daha kolay şartlar sağlamasıdır. Örneğin, İngiltere Girişimci Vizesinde 200.000 GBP sermeye şartı bulunurken Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında böyle bir şart bulunmamaktadır. Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin ise yalnızca işlerini kurabilecek ve kar elde edene kadar kendisinin ve bağımlı aile üyelerinin (eş/partner ve çocuklar) temel masraflarını karşılayabilecek ölçüde sermayeye sahip olunması yeterli olmaktadır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1488 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular