image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Ne Zaman ve Kimler Arasında İmzalandı?

“Ankara Antlaşması ne zaman ve kimler arasında imzalandı?” sorusu başvuru yapmayı planlayan kişilerin merak ettiği sorulardan biridir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapan kişilerin “Ankara Antlaşması ne zaman ve kimler arasında imzalandı?” sorusu başvuru yapmayı planlayan kişilerin merak ettiği sorulardan biridir. Bu sorunun cevabı şudur; Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Buna ek olarak bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birçok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

Ankara Antlaşması 1963’te imzalandığı zaman İngiltere bu ülkelerin arasında bulunmamaktaydı. İngiltere 1973'te Avrupa Birliği’ne katılmasıyla Ankara Antlaşması'nı da otomatik olarak kabul etmiş oldu. Buna bağlı olarak da İngiltere'de o dönemde yabancıların iş kurması için geçerli olan kanunlar, günümüzdeki İngiltere çalışma vizesi türleri kadar sağlanması zor şartlar istemiyordu. Dolayısıyla Ankara Anlaşması günümüzde de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almıştır.

Ankara Anlaşması hükümlerinden doğan Ankara Antlaşması Vizesi Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve işini kurabilecek ve sürdürebilecek ölçüde bilgi, tecrübe, sermaye vb.ne sahip 18 yaş üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir vize türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 9416 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular