image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Ne Zaman Bitiyor?

“Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?” sorusu İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkma kararı (Brexit) aldığından bu yana CSS Legal uzmanlarına en çok yöneltilen sorular arasında bulunuyor.

İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkma kararı aldığından bu yana “Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?” sorusu CSS Legal uzmanlarına en çok yöneltilen sorular arasında bulunuyor. Akıbetinin ne olacağı oldukça merak edilen Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma imzalandığı dönemde İngiltere AB üyesi olmadığı için anlaşmayı imzalayan ülkelerden birisi değildir. İngiltere, 1973 yılında Avrupa Birliği’ne girerek bu anlaşmayı imzalamamış olmasına rağmen kabul etmiş sayıldı. Yani bu anlaşmanın hükümleri İngiltere için de bağlayıcı bir hale geldi.

Ankara Antlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkan Ankara Antlaşması Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurma iznini diğer İngiltere çalışma vizesi türlerine göre çok daha avantajlı bir şekilde sağlamaktadır. Bu vizenin sağladığı en önemli avantajlardan biri, İngiltere’de uzatmalarla birlikte toplamda 4 yıl bulunduktan sonra sürekli oturum izni, sürekli oturumla 1 yıl ve toplamda 5 yıl bulunarak da İngiltere vatandaşlığı alınabilmesini sağlamasıdır. Bu süreler diğer çalışma vizesi türlerinde daha uzundur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj sağlayan bu vize türünün Brexit sonrası akıbetinin ne olacağı en çok gündemi meşgul eden konuların başında geliyor. Ayrıca “Ankara Antlaşması ne zaman bitiyor?” sorusu İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkma kararı (Brexit) aldığından bu yana CSS Legal uzmanlarına en çok yöneltilen sorular arasında bulunuyor. Ankara Antlaşması ile ilgili neler olacağı web sitemizin ana sayfasındaki son gelişmeleri duyurduğumuz bölümünden takip edilebilir. Buna ek olarak uzmanlarımızı arayarak detaylı bilgi alabilmeniz de mümkündür.

İngiltere’de ve Türkiye’de hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4980 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular