image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Kısaca Nedir?

Ankara Antlaşması kısaca, 1963’te Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapmak isteyenler bazen CSS Legal uzmanlarına Ankara Anlaşmasının tarihçesi ile ilgili de sorular yöneltmektedir. Ankara Antlaşması kısaca, 1963’te Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere stand-still ilkesi gereğince 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ise Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan bir İngiltere vizesi türü olup Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının işini serbest meslek sahibi olarak yapmak şartıyla başvuru yapabildiği bir vize türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl (İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunulmuş olması da gerekir.) sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir. Firmamız hem Türkiye’den hem de İngiltere’den yapılan başvurularda başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Başvurular hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti için CSS Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1790 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular