image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Kimlerle İmzalandı?

“Ankara Antlaşması kimlerle imzalandı?” sorusunun cevabı, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında 1963 yılında imzalanmıştır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahiplerinin merak ettiği sorulardan biri de “Ankara Antlaşması kimlerle imzalandı?” sorusudur. Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış bir antlaşmadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşmayı imzalayan ülkeler arasında İngiltere bulunmamaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşması'nı birliğe girdiği için otomatik olarak kabul etmiş oldu. Buna bağlı olarak İngiltere de diğer AB ülkeleri gibi o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu.

İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında şu anki puan bazlı sistemin uygulandığı İngiltere Girişimci Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi gibi İngiltere çalışma/iş vizesi türleri kadar zor şartlar istemiyordu. Bu vize türleriyle kıyaslanınca daha kolay olan bu şartları sağlayan kişiler İngiltere'de kendi işini kurup süresiz oturum iznine ve daha birçok hakka sahip olabiliyordu. Ankara Antlaşması bunun günümüzde de değişmeden devam edebilmesini sağlamaktadır. Bu kapsamda İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 927 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular