image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi Nedir?

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi, İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği, 1963’te imzalanan Ankara Antlaşması hükümlerine dayanan bir İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Antlaşması, 1963 senesinde Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma hükümlerinin değiştirilemez ve ağırlaştırılamaz olduğunu garanti altına almıştır. Ankara Antlaşması hükümlerine dayanan Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi başvurusu ise İngiltere'de iken yapılabileceği gibi Türkiye'de bulunuyorken de yapılabilir. Yani bu vizeye başvuracak kişinin İngiltere’de olma zorunluluğu yoktur.

Ankara Antlaşması kapsamında başvurularını genel olarak üçe ayırmak mümkündür. Bunlar serbest meslek sahibi olanların başvuracağı Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere'de yasal çalışma izinleriyle çalışan Türk vatandaşlarının başvuracağı Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ve Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’de bulunan ya da bulunacak kişilerin aile üyelerinin başvurabileceği Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesidir.

Ankara Antlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ise İngiltere’de hâlihazırda çalışma hakkı tanıyan bir vize türü ile 1 yıl aynı iş yerinde ve aynı işi yaparak çalışan kişilerin İngiltere’den yapabildikleri bir başvurudur.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 924 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular