image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi, İngiltere’de yaşamakta olan ve Ankara Anlaşması Vizesi ile iş sahibi veya çalışan olarak yaşayanların, İngiltere veya AB vatandaşı olmayan eş ve 21 yaş altındaki çocuklarının İngiltere'de beraber yaşamak üzere yapabilecekleri İngiltere vizesi başvurusudur.

Ankara Antlaşması Vizesi ile kendi işini kuranların da Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile bir işverene bağlı olarak çalışanların da eş/partner ve 21 yaşından küçük çocuklarının Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kuran kişilerin bağımlı aile üyeleri, asıl başvuru sahibi ne kadar vize alabilmişse o süreyle kısıtlı olacak şekilde İngiltere vizesi alabileceklerdir. Bunun yanı sıra 15 Haziran 2018'de yapılan son düzenleme öncesi, esas göçmen İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparken bağımlıları da onunla birlikte başvuru yapabilmekteydi. Ancak değişiklik sonrası Ankara Antlaşması kapsamında yapılan sürekli oturum izni başvurularında uygulama esas göçmen, 21 yaş altı çocukları ve bağımlı eşin her birinin İngiltere'de 5 yılı doldurmuş olması şartı aranmaktadır. Ankara Antlaşması kapsamında çalışan olarak bulunanların durumları da aynı şartlara tabi hale geldi. Bunlara ek olarak bağımlılar, düzenleme öncesi İngiltere’de en az 2 yıl bulundukları takdirde sürekli oturum başvurusu yapabilmekteydi. Haziran 2018 değişikliğiyle esas göçmenle birlikte her bir bağımlının da İngiltere sürekli oturum izni alabilmesi için İngiltere'de 5 yılının dolması şartı getirilmiştir. 

İngiltere’ye gidecek bağımlıların vize başvurusunda İngiltere’de Ankara Anlaşması ile iş kuran/kuracak olan ya da çalışan kişinin bağımlı aile üyelerinin masraflarını karşılayabileceklerini gösterebilmesi gerekir. Eğer bu kişi gelir ve birikimlerini göstererek maddi açıdan yeterli olduğunu gösteremiyorsa eşin ve çocukların da gelir ve birikimleri başvuruda gösterilebilir.

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi başvurusunda sağlanması gereken şartlardan biri de aile bireyleri ile devam eden ilişkinin gösterilmesidir. Bu vize aile bütünlüğünün sağlanabilmesi için verilmekte olan bir vizedir. Dolayısıyla bu şartın sağlanabilmesi de vizenin olumlu sonuçlanabilmesi adına yararlı olacaktır.

Ankara Antlaşması bağımlıları

Ankara Anlaşması kapsamında bağımlı olarak yapılan başvurular oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4509 defa görüntülendi

Ankara Antlaşması Bağımlıları Vizesi Sıkça Sorulan Soruları