image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması ile Gidenler İngiltere'de Neler Yapabilir?

Ankara Antlaşması ile gidenler İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak yapmak şartıyla istedikleri işi, istedikleri şekilde yapabilirler.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında AB ülkeleri ile Türkiye’nin imzaladığı ve taraf ülkelerin vatandaşlarına bu ülkelerde iş kurmak ve yerleşebilmek için birçok avantaj sağlamış bir anlaşmadır. Bu anlaşma imzalandığı zaman AB üyesi olmayan İngiltere, 1973 yılında birliğe girerek bu anlaşmayı kabul etmiştir. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’de iş kurabilmekte ve ilerleyen süreçte sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı gibi haklar elde edebilmektedir.

Ankara Antlaşması ile gidenler İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak yapmak şartıyla istedikleri işi, istedikleri şekilde yapabilirler. Bu bağlamda Ankara Antlaşması başvuru sahipleri işlerini yaşanılan evi ofis (home-office) olarak kullanmak, bir iş yeri olmaksızın seyyar/mobil olarak işi yapmak, yeni bir şirket ya da işletme kurmak veya var olan bir şirketi/işletmeyi devralmak, bir şirketin işletme haklarını 3, 5 veya 10 yıl gibi sürelerle devralmak, işi tek başına ya da ortaklık kurarak yapmak seçeneklerinden kendisine ve işine en uygun olanını seçebilir.

Ankara Antlaşması Vizesi sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmekte, eğitim görebilmekte ve ilerleyen süreçte sürekli oturum izni ile İngiltere vatandaşlığı alabilmektedirler. Yalnızca Ankara Antlaşması ile gidenler değil bağımlı aile üyeleri (eş/partner ve çocuklar) de bu haklardan yararlanabilecektir. Ayrıca eş/partner ve çocuklar İngiltere’de istedikleri işte çalışabilecek ya da kendi işlerini kurabilecektir.     

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1389 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular