image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Göçmenlik Haklarından Hangilerini Sağlar?

Ankara Antlaşması göçmenlik haklarından sürekli oturum izni alma, İngiltere vatandaşlığı kazanma, eğitim görme, sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi her tür hakkı sağlamaktadır.

1963’te imzalanan Ankara Antlaşması, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanımaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Antlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla İngiltere de o dönemde İngiltere'de geçerli olan uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında günümüzde puan bazlı sistemin uygulandığı İngiltere vizesi türleri kadar zor şartlar istemiyordu. Bu şartlar günümüzde hala anlaşmanın stand-still ilkesi gereğince korunmakta ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu anlaşma kapsamında Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de oldukça avantajlı bir şekilde iş kurabilmektedir.

Ankara Antlaşması göçmenlik haklarından sürekli oturum izni alma, İngiltere vatandaşlığı kazanma, eğitim görme, sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi her tür hakkı sağlamaktadır. Bunların yanında bağımlı aile üyelerini İngiltere’ye getirebilme hakları da bulunmaktadır. Eş/partner ve 21 yaşın altındaki çocuklar Ankara Antlaşması başvuru sahibi ile birlikte ya da sonradan İngiltere’ye gelebilmektedir. Bu bağımlı aile üyeleri de Ankara Antlaşması göçmenlik haklarının tamamından yararlanabilecektir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 922 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular