image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Geçerlilik Süresi Nedir?

Ankara Antlaşması geçerlilik süresi, ilk başvuru sonrası 1 yıl, uzatma başvuruları sonrasında ise 3 yıla kadar verilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi, Ankara Antlaşması hükümlerine dayanmakta olan ve İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birçok avantaj sağlamakta olan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize kapsamında yalnızca İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak çalışmak mümkün olup bir işverene/iş yerine bağlı olarak çalışılması ya da başka bir amaçla gidilmesi mümkün değildir.

Ankara Antlaşması geçerlilik süresi, ilk başvuru sonrası 1 yıl, uzatma başvuruları sonrasında ise 3 yıla kadar verilmektedir. Bu süreler bittikçe uzatma başvurusu yapılarak uzatılması mümkündür. İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında toplamda 4 yıl bulunan bir kişi sürekli oturum başvurusu yapabilir. Bu oturum iznini alan bir kişinin artık uzatma başvurusu yapmasına gerek bulunmayacak, kişi İngiltere’ye istediği gibi giriş-çıkış yapabilecek ve neredeyse bir İngiltere vatandaşının sahip olduğu hakların çoğuna sahip olabilecektir. Sürekli oturum izninin alınmasının ardından 1 yıl ve toplamda İngiltere’de 5 yıl yaşanmasının ardından İngiltere vatandaşlığı başvurusu da yapılabilecektir. Vatandaş olabilme şartlarını sağlayan kişiler çifte vatandaş olabilecektir.

Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere vatandaşlığı ve sürekli oturum izni başvuruları ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvurusunda profesyonel danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla görüşebilirler. Bu başvuruların hepsi karmaşık başvurular olduğu için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarımızdan destek alarak başvuru yapmak pek çok maddi manevi zarara uğramamak adına yararlı olacaktır.  

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2139 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular