image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Cevap Süresi Nedir?

Ankara Antlaşması cevap süresi, Türkiye’den uzmanlarımızla yapılan başvurularda 3 aya kadar, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aya kadardır.

Ankara Antlaşması Vizesi ile sektörü fark etmeksizin yalnızca serbest meslek niteliğinde olan meslekler yapılabilmektedir. Bu vize 1963 Ankara Antlaşması hükümlerinden çıkmakta olup İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği istisnai bir İngiltere vizesi türüdür. Yani bu vize kapsamında İngiltere’de yalnızca serbest meslek sahibi olarak çalışılabilmekte, bir işverene bağlı olarak çalışılamamaktadır. Bu başvurularda önemli olan işin bağımsız bir şekilde yürütülecek olmasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları Türkiye’den yapılabileceği gibi İngiltere’den de yapılabilmektedir. Ankara Antlaşması cevap süresi, Türkiye’den uzmanlarımızla yapılan başvurularda 3 aya kadar, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aya kadardır. Bu süreler 3 ayın ya da 6 ayın sonunda vize başvurusu açıklanır şeklinde algılanmamalıdır. Başvurular, bu süreler içerisinde herhangi bir zamanda açıklanmaktadır. Bu durum tamamen başvuruyu değerlendiren birimlerdeki yoğunluğa bağlıdır. Bu süreler öncelikli servis ya da Dışişleri Bakanlığından alınacak olan nota ile hızlandırılamamaktadır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1849 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular